2008. november 11., kedd

Rali OB

Spitzmüller a bajnok!

A hétvégén rendezték meg az országos bajnokság záró versenyét, a Mecsek Ralit. Az utóbbi futamokon brillírozó Spitzmüller Csaba most is simán nyert - bár elmondása szerint nem volt egyszerű verseny. Nagy volt a nyomás a vállain, nem lett volna muszáj nyernie a bajnoki címhez, de ha óvatoskodni akart, jobban csúszkált a Mitsubishi alatta, mint amikor a saját tempójában közlekedett. Ez utóbbira pedig idén nem nagyon találtak ellenszert a riválisok. A bajnokság 7 futamából 5-öt Spitzi nyert meg, ráadásul zsinórban!
A Mecsek Rali krónikájához az is hozzátartozik, hogy a legnagyobb vetélytárs, Turán anyagi okok miatt nem az idén megszokott Peugeot 307 WRC-vel indult, hanem egy A8-as Mitsubishivel, amivel a 3. helyen futott be. A 2. helyet Vizin László szerezte meg Subarujával.